Povídkářky

Jsme povídkářky. Věříme, že povídky jako literární žánr patří do současnosti: do krátkého textu se vejde hodně a můžete si ho přečíst kdykoli. Třeba v mobilu, když jedete metrem do práce. Proto povídky píšeme, vydáváme a čteme je. Na ulicích nebo v kavárnách. V roce 2017 jsme vydaly první povídkovou knihu a četly z ní nahlas. V roce 2018 jsme přichystaly další e-book s 10 povídkami. Každý první čtvrtek v měsíci přidáváme na web novou povídku.

 Jana

Povídkářka se závislostí na příbězích, kávě, lesním vzduchu a svobodě. Povídku v ní většinou zažehne jiskra – útržek rozhovoru, pohled do očí, doušek horké kávy. Je autorkou novely Všechny vlčice nerodí a e-booku 13 intimních povídek. Napsala román Podbrdské ženy. Nyní pracuje na druhém románu. Přečtěte si rozhovor s Janou.

Helča

Prý nezáleží na tom, kde jste, ale s kým tam jste. Podle povídkářky Helči však hraje místo stejně důležitou roli jako lidé. K povídkám ji inspiruje třeba vůně provensálské levandule, pohled na Libyjské moře nebo chuť italské kuchyně. Povídky píše s láskou stejně jako romány, které tvoří už od dětství. Právě dokončuje román Kdo zastaví déšť odehrávající se na přelomu 60. a 70. let v průběhu bouřlivých událostí na Kypru. Přečtěte si rozhovor s Helčou.

Martina

Cestovatelka v čase a prostoru – díky příběhům, které vymýšlí a píše. Pořadatelka Povídkové degustace a autorka rodící se e-knížky Být či nebýt mámou. S múzou nejčastěji randí v kavárně, na koncertech, v zeleni a na dětském hřišti. V alternativní realitě, kde existuje automatický přepisovač myšlenek do textového editoru, právě vzniká její dvanáctá kniha. Přečtěte si rozhovor s Martinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *