Povídkářky

Věříme, že povídky jako literární žánr patří do současnosti: do krátkého textu se vejde hodně a můžete si ho přečíst kdykoli. Třeba v mobilu, když jedete metrem do práce. Proto povídky píšeme, vydáváme a čteme je. Na ulicích nebo v kavárnách. V roce 2017 jsme vydaly první povídkovou knihu a četly z ní nahlas. V roce 2018 jsme přichystaly další e-book s 10 povídkami. Každý první čtvrtek v měsíci si na našem webu můžete přečíst novou povídku.

 Jana

Tvoří obsah webů a časopisů. Toulá se a cestuje, nejradši se zápisníkem. Odpočívá v lese nebo s hrnkem kávy. V příbězích, které píše, hledá pravdu o světě a vlastní osvobození. Je autorkou novely Všechny vlčice nerodí a e-booku 13 intimních povídek. Napsala romány Podbrdské ženy a Eugenie. Na podzim 2020 vyjde Janin třetí román Alžběta a Nina (opět v nakladatelství Motto) a kniha literárních reportáží Děvčata první republiky (nakladatelství wo-men).

Přečtěte si rozhovor s Janou.

Helča

Prý nezáleží na tom, kde jste, ale s kým tam jste. Podle Helči však hraje místo stejně důležitou roli jako lidé. K povídkám ji inspiruje třeba vůně provensálské levandule, pohled na Libyjské moře nebo chuť italské kuchyně. Povídky píše s láskou stejně jako romány, které tvoří už od dětství. V září 2020 jí vyšla prvotina Kdo zastaví déšť odehrávající se na přelomu 60. a 70. let v průběhu bouřlivých událostí na Kypru.

Přečtěte si rozhovor s Helčou.

Martina

Nad kávou šperkuje texty, svoje i cizí. Je autorkou několika e-booků a povídkových e-knížek. Bydlí u řeky a s múzou nejčastěji randí v kavárně, na koncertech, v zeleni a na dětském hřišti. Stará se o dvě malé úžasné vylomeninky a zatím jí z toho nešvihlo. Letos v říjnu se na pultech knihkupectví objeví její prvotina Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi.

Přečtěte si rozhovor s Martinou.

Naše první kavárenské čtení. A ochutnávka povídkářské e-knížky. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *